erciyes-ulasim

Erciyes ULAŞIM ve KONAKLAMA

ULAŞIM

Erciyes, coğrafi konumu itibariyle de “Dünyanın En Merkezi” konumundaki kayak merkezidir. Türkiye’den dünyanın1/3 ’lük kısmına 4 saatlik bir uçuşla erişmek mümkün. İstanbul’dan da Kayseri’ye her gün 15 tarifeli uçuşla oldukça ekonomik ve yüksek konforda ulaşılıyor. Erciyes’in İstanbul’a olan 1 saatlik uçuş mesafesi Erciyes Kayak Merkezi’ni yerli ve yabancı turistler açısından oldukça cazip kılıyor. Diğer yandan Erciyes Kayak Merkezi, Kayseri Havalimanı’na 25 dakika, Kayseri şehir merkezine 20 dakika ve Kapadokya’ya 60 dakika uzaklıkta bulunuyor. Şehir merkezinden duble yol ile Erciyes’e otoban konforunda ulaşım sağlanabiliyor.

Kayseri şehir merkezine 25 km mesafede olan Erciyes Kayak Merkezi’ne ulaşmak için Hisarcık kasabası üzerinden Tekir Yaylası istikametine doğru ilerlemeniz gerekmektedir. Bunun dışında Kayseri şehir merkezinden hareket eden Kayseri Develi Minibüslerini kullanarak Erciyes Kayak Merkezi’ne ulaşabilirsiniz.

En yakın havaalanı tesislere 30 km mesafedeki Kayseri Erkilet Havaalanıdır. Tesisler, Kayseri şehir merkezine 25 km mesafededir. Erciyes Kayak Merkezi’ne ulaşmak için,

Tesislere kadar olan yol asfalt olup yıl boyunca açık tutulmaya çalışılmaktadır. Kar yağışının taşıt ulaşımını olumsuz etkilediği zamanlarda tesislere zincirsiz çıkmaya çalışan sürücüler Jandarma tarafından geri çevirilmektedir.

Erciyes ULAŞIM ve KONAKLAMA

KONAKLAMA

Erciyes Kayak Merkezi’nde şu anda:

Ramada Resort Erciyes

Radisson Blu Hotel Mount Erciyes

Mirada Del Lago Otel

Mirada Del Monte Otel

Grand Eras Oteli

Library Hotel Erciyes

Zümrüt Palas Otel

ACE Erciyes Oteli

Bülent Otel

Magna Hotel

DAS 3917

X-Mountain Lodge Erciyes

ACE KITE Hotel

Magna Chalet

Erciyes Kill Hotel

Erciyes Üniversitesi uygulama oteli

Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğü’ne ait 140 yataklı kayakevi,

Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı askeri misafirhane

Jandarma Genel Komutanlığı’na bağlı askeri misafirhane ve

Hisarcık ve Hacılar kapıda yapımı tamamlanan ve işletmeye açılan birer adet Maxima otelleri mevcuttur.

Ayrıca inşaatı devam eden oteller bulunmaktadır.

erciyes-konaklama
Whatsapp
1